Sponsorzy:
Media:


MŁODZI GRAFICY PODBILI TORUŃ !

Nadesłano 10654 prac z 43 państw świata, na wystawę jury zakwalifikowało 1154 prace. Przyznano 39 wyróżnień a wśród nich Joanna Róża Małek. Praca 16-latki zwróciła uwagę jurorów XIX Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży – Toruń 2014.

Joanna należy do Pracowni Grafiki prowadzonej przez Ryszarda Balonia w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie. Dzięki wybitnemu grafikowi w spisie autorów wystawionych prac znaleźli się także inni członkowie pracowni MDK w Stargardzie: Wiktor Demczyna lat 13, Ewa Dybowska lat 15, Laura Kaczmerek lat 12, Zuzanna Kowalska lat 17, Ada Ostasz lat 16, Magdalena Pawelec lat 8, Emanuel Socik lat 13, Natalia Wilczyńska lat 13 oraz Piotr Zieliński lat 18. Jesteście wielcy! Twórzcie i nie przestawajcie! Gratulujemy! Dyrekcja, nauczyciele, instruktorzy i cała ekipa MDK w Stargardzie!

STARGARDZIANKA NA DESKACH W FILHARMONII !

Wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie okazała się jedną z lepszych! Joanna Mizgier pojawi się w spektaklu „Gombka F.” w reż. Krzysztofa Lubki, opartym na motywach „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. Fabule towarzyszy muzyka grana na żywo przez Orkiestrę Symfoniczną szczecińskiej Filharmonii.

Moja przygoda związana z  filharmonią rozpoczęła się w czerwcu. Informacje o castingu do spektaklu „Gombka F.” znalazłam przypadkowo w Internecie. Każdy mógł wziąć w nim udział w zależności od swoich umiejętności. Osobno wybierano tancerzy i aktorów – mówi Joanna. Casting dla aktorów składał się z dwóch etapów - prezentowania fragmentu tekstu oraz improwizacja, następnie nauczeniu się krótkiej choreografii. Wiadomość z decyzją dla mnie pozytywną otrzymałam po tygodniu – dodaje ze wzruszeniem.

Próby nie należą do najłatwiejszych. Młoda stargardzianka na próbach spędza po 8 godzin dziennie przez kilka miesięcy. Joasia ma przyjemność grać w spektaklu jedną z głównych ról. To dla nas wielki zaszczyt. Serdecznie jej gratulujemy i wspieramy – mówi Elżbieta Szumska, dyrektor MDK w Stargardzie, którego Joasia jest wychowanką.

Jestem z niej bardzo dumna. Takie chwile są dla nasz wszystkim najlepszym dowodem na to, że podczas zajęć dzieją się rzeczy ważne, które prędzej czy później zaowocują. Czekaliśmy i zaowocowało. Asia pracowała na to bardzo ciężko – mówi Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz, opiekun artystyczny zespołu teatralnego „Emigatis”, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie .

Joanna Mizgier to wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. W latach 2003 - 2010 uczestniczyła w zajęciach Dziecięcego Zespołu Artystycznego „Rupaki”. Od 2010 do 2013 roku członek zespołu „Poetica”, od 2011 roku należy do zespołu teatralnego „Emigatis”.

Zapraszamy na spektakl: gombkaf.filharmonia.szczecin.pl
Ewa Krysian wyróżniona Nagrodą Kuratora Oświaty!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pani Ewa Krysian, nauczycielka Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie, za swoją działalność pedagogiczną i artystyczną otrzymała Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Przy okazji tego święta została odznaczona medalem Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pani Zofia Ławrynowicz podkreśliła zasługi pani Ewy Krysian. "Jest to wyróżnienie w dziedzinie twórczości za piękne teksty, muzykę, za piosenki dla dzieci i dorosłych" - mówiła. "Ewa Krysian to niesamowite spektakle i widowiska muzyczne, Ewa Krysian to pasja i radość pracy, wyjątkowa postawa i osobowość. Ewa Krysian to Człowiek, twórca i nauczyciel" - dodała Poseł.

Ewa Krysian jest założycielem i od 25 lat kierownikiem artystycznym Dziecięcego Zespołu Artystycznego "Rupaki". Znana stargardzianka jest autorką wielu piosenek dla dzieci i dorosłych, spektakli teatralnych a także widowisk muzycznych.

Warsztaty tańca współczesnego

11 i 12 października odbyły się bardzo udane warsztaty z tańca współczesnego, w których brał udział zespół Aplauz I, II i III. Warsztaty poprowadził Krzysztof Lubka – tancerz, choreograf ze Szczecina. Dziewczęta ze starszych grup doskonaliły swój warsztat taneczny natomiast grupa najmłodsza – Aplauz III poznawały tajniki tańca współczesnego. Dziewczęta na koniec zajęć wspólnie z instruktorem z uśmiechem pozowały do wspólnej fotografii

Gest i Aplauz w Stralsundzie


Już kolejny raz grupa dziewcząt z zespołu GEST i Aplauz z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie pod kierunkiem Małgorzaty Flas i Beaty Górak w dniach 17-21.09.2014 r. wzięły udział w warsztatach artystycznych w Stic-er Theater w Stralsundzie. Warsztaty odbywały się w trzech grupach: film, performance i teatr. Wspólnie z młodzieżą niemiecką w ciągu 4 dni każda grupa stworzyła niebywałą opowieść.

Grupa filmowa pod kierunkiem Stefana Pischa i Lisy Marie Trodtfeld przygotowała krótkometrażowy film ,,Olśnienie- jak plaża stała się miejscem przestępstwa", w którym opowiedzieli o bezmyślnym zanieczyszczaniu środowiska i jego fatalnych skutkach. Grupa teatralna pod kierunkiem Henrietty Sehmsdorf opowiedziała historię rozbitków samolotu, którzy narażeni na siły natury próbują za wszelką przetrwać. Natomiast grupa performance pod kierunkiem Manueli Morlok przedstawiła opowieść człowieka od prawybuchu aż do ery komputerów wplatając nutkę ironii.

Młodzież z ogromnym zaangażowaniem pracowała na zajęciach odkrywając swoje niebywałe talenty. Wszyscy wykorzystali swoje umiejętności taneczne włączając taniec do warsztatów. W ostatnim dniu swoje przedsięwzięcia grupy zaprezentowały rodzinom młodzieży niemieckiej. Nauczyciele jak i młodzi uczestnicy wyjazdu nawiązały nowe przyjaĄnie. Na końcu nie obyło się bez łez rozstań, do tych emocji dołączyła się pogoda czyli deszcz w dniu wyjazdu. Wszyscy powrócili do Stargardu cali, zdrowi i bardzo zadowoleni.

Ferie zimowe 2014r. w MDK

1.
Półkolonie profilaktyczne dla dzieci w wieku 6-11 lat.
W planie: lodowisko OSiR, seanse filmowe w kinie SCK, spotkania i zabawy w muzeum i bastei, zaj. plastyczne, modelarstwo rakietowe, obiad (8,50)
Zapisy, wpłaty i szczegółowy program w sekretariacie MDK od 8.30 do 16.00

2.
Wycieczki
- basen „Laguna” Gryfino - 20 lutego i 27 lutego 2014r.
Koszt: dla uczestników zajęć MDK 21zł, dla pozostałych – 30zł

- Tropical Islands pod Berlinem - 18 lutego 2014r.
Koszt: 90,- zł + 13,50 euro wstęp, (dorośli 34,40 euro)

- Ozeaneum Stralsund - 25 lutego 2014r.
Koszt: 90zł + 8euro wstęp ( dorośli 15,00euro)

Zapisy, wpłaty i szczegółowy program w sekretariacie MDK od 8.30 do 16.00Zapraszam do odwiedzania szopki wykonanej w pracowni ceramiki i rzeĄby MDK. Szopkę można oglądać w dniach od 13 grudnia 2013 roku do 17 stycznia 2014 roku codziennie w godzinach od 8.30 do 18.00, w soboty od 9.30 do 13.00 - Elżbieta Szumska Dyrektor MDK

Z Gestem w Stralsundzie

W dniach 1-6.10.2013 uczestnicy Zespołu Tanecznego „GEST DUO” pod opieką Małgorzaty Flas i Beaty Górak przebywały w Stralsundzie w ramach polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Dziewczęta wzięły udział w warsztatach teatralnych, scenograficznych i filmowych. Z dużym zaangażowaniem rozwijały swoje zdolności,a rezultaty zaprezentowały mieszkańcom w ostatnim dniu pobytu. Bardzo zaprzyjaĄniły się z grupą niemiecką.Nie kryły łez podczas rozstania. Zorganizowano dla nas także wycieczkę na Rugię oraz zwiedziłyśmy Oceaneum. Pełne wrażeń dziewczęta wróciły do Stargardu . Teraz muszą nadrobić zaległości w szkole. Bardzo chcą pojechać do Stralsundu także w przyszłym roku.

Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie Szczecińskim zaprasza młodych twórców ze Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Literackiej "KOMINKALIA".
Termin nadsyłania prac 14.12.2013r.

II Regaty o Złotą Dynię


Dnia 15.09.2013 w Morzyczynie w Ośrodku Wodnym Młodzieżowego Domu Kultury odbyły się II regaty Żeglarskie
„O złotą dynię” w klasie Laser i Optimist. Organizatorem regat był Młodzieżowy Dom Kultury im. Mariusza Zaruskiego w Stargardzie.
Otwarcie regat w Ośrodku Wodnym MDK w Morzyczynie celebrował Starosta Powiatu Waldemar Gil i Dyrektor MDK Pani Elżbieta Szumska oraz Prezes Stowarzyszenia Miedwie Pan Igor Wróblewski.
W deszczowej aurze na regaty stawiło się 51 uczestników ze Szczecińskiego Centrum Żeglarskiego i z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie.
Klasa Laser była licznie reprezentowana przez Szczecińskie Centrum Żeglarskie.
W regatach wyłoniono sześć grup zawodników: lasery dziewcząt, lasery chłopców młodszych, lasery chłopców starszych, optymist szkoła podstawowa - starsi, optymist szkoła podstawowa - młodsi, optimist gimnazjum.

Klasyfikacja:
Lasery dziewcząt:
1. Ostrowska Ewa - „Złota Dynia”
2. Król Katarzyna
3. Nanowska Joanna
4. Łuniewska Zofia
5. Szyda Weronika
6. Sosnowska Patrycja

Lasery chłopcy młodsi:
1. Król Kacper - „Złota Dynia”
2. Jasiak Piotr
3. Łukawski Mateusz
4. Fedorenko Adrian
5. Małyszko Patryk
6. Podlecki Krzysztof
7. Walkiewicz Jakub
8. Stegliński Radek

Lasery chłopcy starsi:
1. Grządziela Przemysław
2. Pawlik Szymon
3. Winiarski Szymon
4. Wolff Philipp
5. Pikuła Aleksander
6. Towarzyński Adam
7. Sosnowski Damian
8. Kotfica Mateusz
9. Antosiewicz Paweł
10. Siudy Rafał
11. Szajewski Borys
12. Głogowski Filip
13. Grabarczyk Patryk

Optimist szkoły podstawowe starsi:
1. Mielczarek Maciej MDK - „Złota Dynia”
2. Kujawiak Jędrzej MDK
3. Przytuła Igor MDK
4. Bielecki Filip MDK
5. Kmieciak Filip Centrum
6. Zdanowicz Karolina Centrum
7. Komornicki Marcel MDK

Optimist szkoły podstawowe młodsi:
1. Siankiewicz Igor Centrum - „Złota Dynia”
2. Czaiński Michał Centrum
3. Piskorz Oskar Centrum
4. Cackowska Laura Centrum
5. Fedorowicz Julia Centrum
6. Cackowska Maja Centrum
7. Małecki Gabriel Centrum

Optimist Gimnazjum:
1. Zuzanna Zdunek MDK - „Złota Dynia”
2. Wiśniewski Kuba MDK
3. Natalia Gumniak MDK
4. Olszewski Kacper MDK
5. Wiencek Stanisław MDK
6. Woszczynski Michał MDK

Regaty Sędziował Pan Ryszard Kisielewski z MDK.
Na wodzie pilnowali zawodników nauczyciele trenerzy Dorota Chmiel z Centrum Żeglarskiego Szczecin, Tomasz Jachymek z MDK Stargard, Tomasz Fronczak z Centrum Żeglarskiego Szczecin.
Regaty zabezpieczała straż z Bielkowa w tym Pan Darek Zakrocki.
Puchary i „Złote Dynie” sponsorował Wójt Gminy Kobylanka Pan Andrzej Kaszubski.

Każdy uczestnik regat otrzymał upominek od sponsorów: Starostwa Powiatowego, Prezydenta Miasta Stargard oraz Stowarzyszenia Miedwie.
Radość dzieci i młodzieży była największym prezentem dla organizatorów.
Wynik sportowy i dominacja w klasie optimist zawodników z MDK jest potwierdzeniem postępów żeglarskich naszych wychowanków.

Zapisy do Młodzieżowego Domu Kultury
02-13.09.2013r.Profilaktyczne Półkolonie w MDK.

Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie od dnia 25 czerwca 2013 roku od godz. 9.00 do 16.00 przyjmuje zapisy na półkolonie organizowane w MDK od 01 lipca do 30 sierpnia 2013 roku. Półkolonie będą pracować od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00. Przewiduje się trzy grupy po 15 dzieci w każdej z grup:

Grupa I - wiek 5-6 lat
Grupa II - wiek 7-8 lat
Grupa III - wiek 9-10 lat

Zapisy i wpłaty w sekretariacie MDK. Decyduje kolejność zapisów.

Uwaga:
- odpłatność za obiady w lipcu - 188,60 (8,20 za obiad)
- odpłatność za obiady w sierpniu - 180,40
- drugie śniadanie i picie dzieci przynoszą z domu, obiady będą dowożone z Centralnej Kuchni.
- dodatkowo płatne- zajęcia na basenie OSiR, wyjazdy nad jezioro Miedwie, seans filmowy w kinie w SCK, zabawy na kręgielni i w Domu Zabaw (kulki) itp.

W 34 Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki
i Tańca w Koninie

Ewa Krysian
została laureatką I miejsca w konkursie na piosenkę dziecięcą i młodzieżową.

Komisja Artystyczna w składzie: Anna Serafińska, Janusz Tylman, Krzysztof Pydyński, Paweł Zielak,
Ryszard J. Piotrowski po przesłuchaniu 63 piosenek, nadesłanych z całego kraju przyznała:

I miejsce „ Brat w Kąpieli” muzyka i tekst Ewa Krysian - Stargard Szczeciński
II miejsce „Afryka” muzyka Aleksander Nowacki, tekst Bogdan Loebl - Warszawa
III miejsce „Świat Pełen Bajek” muzyka i tekst Katarzyna Rokicka - Warszawa

Autorzy nagrodzonych piosenek otrzymają specjalne zaproszenie na koncert galowy 34 Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, podczas którego (8 czerwca 2013r.) zostaną ogłoszone wyniki i przyznane nagrody laureatom konkursu. W czasie koncertu galowego zaprezentowane zostaną piosenki nagrodzone w konkursie.
...a to „Mini Rupaki” w studiu Młodzieżowego Domu Kultury podczas nagrań „Brata w Kąpieli”.
To ich pierwsze w życiu nagrania.
Piosenkę usłyszymy już w czerwcu w TVP 1 i TVP Polonia.

Wystawa
Pracowni Grafiki Warsztatowej
Młodzieżowego Domu Kultury
w Stargardzie Szczecińskim


Uroczyste otwarcie wystawy prac graficznych wykonanych w pracowni grafiki MDK odbyło się 2 marca  2013 roku w Galerii Sztuki SP 37 na Słonecznym.

W otwarciu uczestniczyli: Kurator Oświaty Maria Borecka, dyrektor szkoły, redaktorka "Refleksji" Katarzyna Mańkowska, dziennikarka Pameranii, w-ce dyr. szkoły Karina Kopczyńska, jednocześnie opiekunka galerii, nauczyciele plastyki tej szkoły i sąsiedniego gimnazjum oraz nasza młodzież z rodzicami.
Po wystąpieniu w-ce dyrektorki, dyrektora i pani kurator, Asia Małek wręczyła dyrektorowi szkoły swoją grafikę.
Po wernisażu przeszliśmy do pracowni plastycznej, gdzie obejrzeliśmy wystawę grafik koła graficznego tej szkoły.
Prawdopodobnie, na otwarcie nowej siedziby Kuratorium Szczecińskiego zaproszona zostanie nasza wystawa.

Ferie zimowe 28.I – 10.II 2013 - podsumowanie

W czasie ferii zimowych 2013 roku odbyły się:
Zajęcia Prowadzący Ilość uczestników
Zajęcia plastyczne p. Emma Babiak 108 uczestników
Warsztaty ceramiczne p. Teresa Babińska 60 uczestników
Warsztaty grafiki p. Ryszard Baloń 30 uczestników
Warsztaty plastyczne p. Daniel Januchowski 60 uczestników
Warsztaty balik i filcowanie p. Jolanta Brejdak 25 uczestników
Karaoke p. Jacek Jankowski, Robert Iżewski,
Maciej Szeliga, Tomasz Jachymek
200 uczestników
Warsztaty żeglarskie p. Tomasz Jachymek 20 uczestników
Tenis stołowy p. Ewa Kowalczyk, Stanisław Pabian,
Agnieszka Dryjańska
120 uczestników
Warsztaty recytatorskie p. Grzegorz Lipko
p. Bożena Ciborowska-Lipko
18 uczestników
Warsztaty modelarstwa rakietowego p. Rafał Dziemianko 50 uczestników
Warsztaty taneczne p. Agnieszka Dryjańska 45 uczestników
Zajęcia rytmiczno taneczne
dla najmłodszych
p. Ewa Kowalczyk 12 uczestników
Zajęcia rytmiczno taneczne dla najmłodszych p. Robert Iżewski 12 uczestników
xKoło realizacji dĄwięku p. Ireneusz Kopczyński 16 uczestników
Koło teatralne p. Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz 20 uczestników
Koło modelarstwa okrętowego p. Stanisław Pabian 40 uczestników
Koło taneczne „Pasja” p. Małgorzata
Liwosz-Rogozińska
25 uczestników
Turniej szachowy p. Elżbieta Szumska 12 osób
Wycieczki do Centrum Wodnego w Gryfinie - 114 uczestników
- - R A Z E M - 982 uczestników
W czasie ferii odbyły się turnieje: szachowy, tenisa stołowego i wokalny „Śpiewać każdy może”.
Nagrody ufundowała Społeczna Rada Rodziców

W pierwszym tygodniu ferii zimowych ( 26.01.2013 – 03.02.2013 ) zespół taneczny GEST oraz grupa wokalna RUPAKI uczestniczyły w zimowisku w Zakopanem . Dzieci połączyły wypoczynek w górach z warsztatami tanecznymi i teatralnymi, które odbywały się w wyremontowanym Teatrze Witkacym. Zajęcia teatralne prowadził aktor Marek Wrona, a taneczne choreograf Anita Podkowa- od wielu lat pracujący w tym teatrze. Zorganizowano dzieciom m.in.: kulig, pobyt w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej, wjazd wagonikiem na Gubałówkę, pobyt na lodowisku, warsztaty plastyczne ,, na szkle malowane” oraz wiele zajęć na świeżym powietrzu. Dzięki uprzejmości pracowników Teatru dzieci miały możliwość uczestniczenia w próbie zespołu folkowego DIKANDA , który koncertował w tym dniu w Witkacym. Ogromne wrażenie wywarła na uczestnikach sztuka ,,Ccy Witkacy – Menażeria” oparta na młodzieńczych tekstach Witkacego, pokazująca jego osobowość kształtowaną bardzo swobodnie przez różnych wychowawców. Staramy się organizować aktywny wypoczynek w Zakopanem łącząc wypoczynek na świeżym powietrzu z innymi atrakcjami. Z zaangażowaniem planujemy program i co roku mamy chętnych uczestników.

Chiński certyfikat dla grafika z MDK


Mistrz i uczeń

Kolejny sukces pracowni grafiki warsztatowej Młodzieżowego Domu Kultury. Pan Ryszard Baloń, stargardzki artysta grafik i jego uczeń Piotr Zieliński (lat 17), uczestnik zajęć w pracowni grafiki warsztatowej w MDK, stypendysta Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński, zostali zaproszeni do wzięcia udziału w Międzynarodowych Wystawach Exlibrisu w Szanghaju i w Guangzhou w Chinach. Z pośród wielu tysięcy prac wybrano prace naszych stargardzian. Na uwagę zasługuje fakt, iż pan Ryszard Baloń wychował godnych siebie następców.

Pracownia grafiki warsztatowej liczy obecnie 15 uczestników w wieku od 10 do 18 lat. Uczestnicy zajęć pod kierunkiem pana Ryszarda Balonia poznają różnorodne techniki graficzne. Biorą też udział z sukcesami w Międzynarodowych Konkursach Exlibrisu w kraju i za granicą. Pracownia grafiki warsztatowej MDK otrzymała wyróżnienie w VIII Międzynarodowym Konkursie Ekslibrisów Kościuszkowskich 2012, a pan Ryszard Baloń, nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie, laureat nagrody Prezydenta Miasta dla twórców animatorów kultury za rok 2011, w uznaniu efektów artystycznych i edukacyjnych wychowanków otrzymał dyplom honorowy w IV Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży- Żary 2012.

UWAGA !

Finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki "Dozwolone do lat 19" odbędzie się w dniu 16.02.2013r. w sali kinowej Stargardzkiego Centrum Kultury.

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza w czasie ferii zimowych na zajęcia wszystkie dzieci i młodzież.

Szczegółowa oferta oraz plan zajęć

UWAGA

Rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego odbędzie się 22.01.2013r. o godz.14:30 - sala kominkowa MDK.Zakwalifikowani do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki
"Dozwolone do lat 19 "

- Zakwalifikowani
EMIGATIS w Stralsundzie

W dniach 21-25 listopada 2012 roku zespół teatralny EMIGATIS z MDK przebywał w Stralsund w STiC-er Theater na warsztatach teatralnych i filmowych.
Warsztaty teatralne prowadziła pani Tatiana Malinowska Tyszkiewicz. Młodzież polska i niemiecka wspólnie przygotowała spektakl „Krąg życia 2”. Spektakl został przyjęty bardzo gorąco przez widzów. Zaplanowana została też dalsza współpraca zespołów teatralnych na rok 2013.

Spektakl "STÓJ"

Dnia 17 listopada 2012 roku w SCK w Stargardzie na małej scenie odbył się spektakl „Stój” w wykonaniu zespołu teatralnego EMIGATIS z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie.

Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie Szczecińskim zaprasza dnia 04.10.2012r. ( czwartek ) o godz. 19:00 do Stargardzkiego Centrum Kultury ( sala teatralno-kinowa ) na spektakl „SHIDA” w wykonaniu Zespołu Wokalnego „Rupaki” w reżyserii Ewy Krysian.
WSTĘP WOLNY ( ilość miejsc ograniczona )
Wejściówki do odebrania w sekretariacie MDK od 01.10.2012r. od godz. 8:00 do 15:30


W dniach 24-30 września w Młodzieżowym Domu Kultury gościliśmy młodzież ze Stralsundu. Nasi goście brali udział w polsko- niemieckich warsztatach teatralnych zorganizowanych w ramach VIII Stargardzkiej Jesieni Teatralnej. Wspólnie przygotowany spektakl nosił tytuł „Przemijanie”. Ponadto grupa niemiecka pokazała spektakl „Niekończąca się opowieść” gorąco oklaskiwany przez młodzież z Gimnazjum nr 1 i z Gimnazjum nr 2.

Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie Szczecińskim serdecznie zaprasza 27 września 2012r. ( czwartek ) o godz. 17:00 na spektakl powarsztatowy pt. „Przemijanie” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Emigatis” i grupy młodzieży ze Stralsundu.
Miejsce spektaklu – Sala kominkowa MDK ul. Portowa 3

Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie Szczecińskim zaprasza na regaty ”O złotą dynię” w dziecięcej klasie Optimist, które odbędą się 16.09.2012r. na jeziorze Miedwie.
Rozpoczęcie regat na Ośrodku Wodnym MDK w Morzyczynie o godz. 10:00, zakończenie około godz. 15:00 na scenie muszli koncertowej ( obok przystani ).
W regatach będą brały udział dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum. Odwiedzi nas 20 optymiściarzy ze Szczecina.
Szczegółowych informacji udziela Tomasz Jachymek ( 601 775 976 )

Serdecznie zapraszamy

Coolturalne wakacje

Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie Szczecińskim informuje, że w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych w dniu 19.08.2012r. koncert z Rynku Staromiejskiego zostanie przeniesiony do Stargardzkiego Centrum Kultury do Sali wielofunkcyjnej (mała scena).
Godzina rozpoczęcia koncertu – 16:30

MDK ZAPRASZA

Od dnia 02. 07. 2012r. Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie Szczec.
zaprasza do obejrzenia osiągnięć pracowni grafiki warsztatowej
w Galerii Słonecznej w TESCO.Instruktor Ryszard Baloń

Na wystawie prezentujemy prace graficzne powstałe w toku realizacji programu w ciągu minionego roku szkolnego 2011/2012. Autorami prac są zarówno stali uczestnicy, jak i inne osoby, które szukając swojej aktywności artystycznej trafiały do pracowni mniej lub bardziej przypadkowo. Przez pracownię przewinęło się około trzydziestu osób w różnym wieku od 6 lat do wieku dojrzałego. Pracownia działa ponad dwa lata i uzyskała wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie graficznym na Ekslibris dla Muzeum Panoramy Racławickiej we Wrocławiu. Aktywnie uczestniczy w prestiżowych konkursach graficznych a uczestnik, Piotr Zieliński, został dopuszczony do wystawy pokonkursowej IX Międzynarodowego Konkursu na Ekslibris - Gliwice 2012. W toku zajęć warsztatowych uczestnicy nabywają umiejętność wyrażania swoich emocji oraz wizualizacji treści za pomocą takich technik graficznych jak: linoryt, linoryt traconą płytą, monotypia, sucha igła, akwaforta, akwatinta, i mezzotinta. Pracownia zapewnia dobre warunki pracy dzięki aktywnemu wsparciu zarówno władz miasta jak i Towarzystwa przyjaciół MDK, któremu tę wystawę dedykujemy.

W wystawie udział biorą:
Uczestnicy koła graficznego:
Oskar Bujnowski
Andrzej Demczyna
Wiktor Demczyna
Kaja Fiedoratkin
Katarzyna Kraj
Wojciech Łuckiewicz
Filip Rembas
Mateusz Rembas
Maciej Sorbian
Kuba Tołoczmański
Adam Tymicz
Natalia Wilczyńska
Mateusz Zegadło
Piotr Zieliński

Uczniowie Gimnazjum Nr 2 W Stargardzie,
z którymi na co dzień pracuje nauczycielka plastyki Mariola Szymczyk:

Paulina Detkowska
Klaudia Gazda
Maja Kasjanowicz
Michał Kilar
Laura Kotkowiak
Natalia Kowalska
Zuzanna Kowalska
Ela Tamborowska
Martyna Wiączek
Alicja Wojnowska

UWAGA, UWAGA !!!

Młodzieżowy Dom Kultury i Towarzystwo Przyjaciół MDK w Stargardzie Szczecińskim zapraszają do Ośrodka Wodnego w Morzyczynie w lipcu i sierpniu w każdą środę na DZIEŃ OTWARTY, w ramach którego w godz. 10:30 – 13:30 odbywać się będą zajęcia żeglarskie dla dzieci i młodzieży.
Zapraszamy!!!

Zespół wokalny Rupaki zaprasza na widowisko muzyczne "Shida".
Premiera 5 czerwca (wtorek) godz 12.00 Stargardzkie Centrum Kultury,
sala Kino - Teatr ul. Piłsudskiego 105.

Jest to opowieść o dziewczynce, której zdarzyło się coś nieprawdopodobnego, wyjątkowego. Opowieść o jej relacjach z dorosłymi, ze współczesnym światem, o samotności, o wypełnieniu pustki i o zwykłych pragnieniach dziecka. W wykonaniu zespołu Rupaki usłyszymy dziesięć nowych piosenek z wierszami Danuty Wawiłow.

scenariusz i reżyseria: Ewa Krysian
muzyka: Ewa Krysian
aranżacja: Marcin Partyka, Dariusz Kabaciński
scenografia: Emma Babiak
montaż: Ireneusz Kopczyński
nagłośnienie: Ireneusz Kopczyński, Jarosław Krawczyk, Jacek Buczma
światło: Piotr Wożniak, Piotr Styborski

Występują: Ada Bąk, Ada Borucka, Łukasz Brodowski, Maja Chmielewska, Iza Ciwińska, Paulina Cokan, Julia Farbotko, Julia Garnowska, Maja Hrycan, Paulina Karwowska, Kornelia Kosmacz, Natalia Kosowska,Marysia Kur, Jacek Lal, Joanna Miętki, Martyna Pawłowska, Paulina Pryciak, Dominika Wawiórko, Nailah Vitha, Julia Zbrzyzna, Klaudia Żak.

Z A P R A S Z A M Y ! ! !

UWAGA UWAGA !!!

Uczestnicy Feryjnych Warsztatów Ceramiki proszeni są o przyjście na szkliwienie prac w dniu 08.02.2012r. o godz. 13.00 do 17.00

FERIE ZIMOWE Z MDK

- Plan zajęć ogólnodostępnych w czasie ferii zimowych 2012r.

Szopka Bożonarodzeniowa

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza w swoje skromne progi chętnych do zw3iedzania Szopki Bożonarodzeniowej, wykonanej przez Pracownię Ceramiki działającą w MDK a prowadzoną przez panią Teresę Babińską.
Szopkę można oglądać w dni powszednie, w godzinach pracy Młodzieżowego Domu Kultury.


Z A P R A S Z A M Y
FERIE ZIMOWE Z MDK - WYCIECZKI DLA DZIECI I RODZICÓW

- Berlin
- Wyspa TropikalnaUWAGA - ODWOŁANY KONCERT STARGARDZKIEGO SALONU MUZYCZNEGO

Młodzieżowy Dom Kultury im. gen. Mariusza Zaruskiego w Stargardzie Szczecińskim odwołuje IX edycję Koncertu Stargardzkiego Salonu Muzycznego, która zgodnie z wcześniejszymi planami, miała odbyć się w sali kinowo- teatralnej SCK w dniu 8 grudnia 2011 roku, a więc w tym samym terminie co zorganizowany w Pałacu Panorama Koncert Charytatywny na rzecz wychowanków Domu Dziecka. Chcąc dać mieszkańcom naszego miasta możliwość uczestniczenia w obu koncertach , oraz z uwagi na szczytny cel jaki przyświeca koncertowi w Pałacu Panorama postanowiliśmy przełożyć IX edycję Stargardzkiego Salonu Muzycznego na 09 lutego 2012 roku.

W sobotę 11 listopada 2011r. w Ośrodku Wodnym MDK w Morzyczynie uroczyście opuszczono banderę, kończąc sezon żeglarski 2011.

Najmłodsi adepci oficjalnie zostali włączeni w poczet żeglarzy tradycyjnym pagajem. Wyróżnionym uczestnikom wręczono nagrody i upominki.
W minionym roku sześciu uczestników zdobyło patent żeglarza jachtowego.

Po oficjalnych uroczystościach zmarznięci żeglarze udali się na poczęstunek przy kominku by powspominać miniony sezon oraz zaplanować kolejne rejsy, biwaki i zimę na bojerach.

Copyright © 2011 MDK Stargard Szczeciński