Sponsorzy:
Media:

Aktualności


MŁODZI GRAFICY PODBILI TORUŃ !

Nadesłano 10654 prac z 43 państw świata, na wystawę jury zakwalifikowało 1154 prace. Przyznano 39 wyróżnień a wśród nich Joanna Róża Małek. Praca 16-latki zwróciła uwagę jurorów XIX Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży – Toruń 2014.

Joanna należy do Pracowni Grafiki prowadzonej przez Ryszarda Balonia w Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie. Dzięki wybitnemu grafikowi w spisie autorów wystawionych prac znaleĽli się także inni członkowie pracowni MDK w Stargardzie: Wiktor Demczyna lat 13, Ewa Dybowska lat 15, Laura Kaczmerek lat 12, Zuzanna Kowalska lat 17, Ada Ostasz lat 16, Magdalena Pawelec lat 8, Emanuel Socik lat 13, Natalia Wilczyńska lat 13 oraz Piotr Zieliński lat 18. Jesteście wielcy! Twórzcie i nie przestawajcie! Gratulujemy! Dyrekcja, nauczyciele, instruktorzy i cała ekipa MDK w Stargardzie!

STARGARDZIANKA NA DESKACH W FILHARMONII !

Wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie okazała się jedną z lepszych! Joanna Mizgier pojawi się w spektaklu „Gombka F.” w reż. Krzysztofa Lubki, opartym na motywach „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. Fabule towarzyszy muzyka grana na żywo przez Orkiestrę Symfoniczną szczecińskiej Filharmonii.

Moja przygoda związana z  filharmonią rozpoczęła się w czerwcu. Informacje o castingu do spektaklu „Gombka F.” znalazłam przypadkowo w Internecie. Każdy mógł wziąć w nim udział w zależności od swoich umiejętności. Osobno wybierano tancerzy i aktorów – mówi Joanna. Casting dla aktorów składał się z dwóch etapów - prezentowania fragmentu tekstu oraz improwizacja, następnie nauczeniu się krótkiej choreografii. Wiadomość z decyzją dla mnie pozytywną otrzymałam po tygodniu – dodaje ze wzruszeniem.

Próby nie należą do najłatwiejszych. Młoda stargardzianka na próbach spędza po 8 godzin dziennie przez kilka miesięcy. Joasia ma przyjemność grać w spektaklu jedną z głównych ról. To dla nas wielki zaszczyt. Serdecznie jej gratulujemy i wspieramy – mówi Elżbieta Szumska, dyrektor MDK w Stargardzie, którego Joasia jest wychowanką.

Jestem z niej bardzo dumna. Takie chwile są dla nasz wszystkim najlepszym dowodem na to, że podczas zajęć dzieją się rzeczy ważne, które prędzej czy póĽniej zaowocują. Czekaliśmy i zaowocowało. Asia pracowała na to bardzo ciężko – mówi Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz, opiekun artystyczny zespołu teatralnego „Emigatis”, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie .

Joanna Mizgier to wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. W latach 2003 - 2010 uczestniczyła w zajęciach Dziecięcego Zespołu Artystycznego „Rupaki”. Od 2010 do 2013 roku członek zespołu „Poetica”, od 2011 roku należy do zespołu teatralnego „Emigatis”.

Zapraszamy na spektakl: gombkaf.filharmonia.szczecin.pl
Ewa Krysian wyróżniona Nagrodą Kuratora Oświaty!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pani Ewa Krysian, nauczycielka Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie, za swoją działalność pedagogiczną i artystyczną otrzymała Nagrodę Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Przy okazji tego święta została odznaczona medalem Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pani Zofia Ławrynowicz podkreśliła zasługi pani Ewy Krysian. "Jest to wyróżnienie w dziedzinie twórczości za piękne teksty, muzykę, za piosenki dla dzieci i dorosłych" - mówiła. "Ewa Krysian to niesamowite spektakle i widowiska muzyczne, Ewa Krysian to pasja i radość pracy, wyjątkowa postawa i osobowość. Ewa Krysian to Człowiek, twórca i nauczyciel" - dodała Poseł.

Ewa Krysian jest założycielem i od 25 lat kierownikiem artystycznym Dziecięcego Zespołu Artystycznego "Rupaki". Znana stargardzianka jest autorką wielu piosenek dla dzieci i dorosłych, spektakli teatralnych a także widowisk muzycznych.

Warsztaty tańca współczesnego

11 i 12 paĽdziernika odbyły się bardzo udane warsztaty z tańca współczesnego, w których brał udział zespół Aplauz I, II i III. Warsztaty poprowadził Krzysztof Lubka – tancerz, choreograf ze Szczecina. Dziewczęta ze starszych grup doskonaliły swój warsztat taneczny natomiast grupa najmłodsza – Aplauz III poznawały tajniki tańca współczesnego. Dziewczęta na koniec zajęć wspólnie z instruktorem z uśmiechem pozowały do wspólnej fotografii

Gest i Aplauz w Stralsundzie


Już kolejny raz grupa dziewcząt z zespołu GEST i Aplauz z Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie pod kierunkiem Małgorzaty Flas i Beaty Górak w dniach 17-21.09.2014 r. wzięły udział w warsztatach artystycznych w Stic-er Theater w Stralsundzie. Warsztaty odbywały się w trzech grupach: film, performance i teatr. Wspólnie z młodzieżą niemiecką w ciągu 4 dni każda grupa stworzyła niebywałą opowieść.

Grupa filmowa pod kierunkiem Stefana Pischa i Lisy Marie Trodtfeld przygotowała krótkometrażowy film ,,Olśnienie- jak plaża stała się miejscem przestępstwa", w którym opowiedzieli o bezmyślnym zanieczyszczaniu środowiska i jego fatalnych skutkach. Grupa teatralna pod kierunkiem Henrietty Sehmsdorf opowiedziała historię rozbitków samolotu, którzy narażeni na siły natury próbują za wszelką przetrwać. Natomiast grupa performance pod kierunkiem Manueli Morlok przedstawiła opowieść człowieka od prawybuchu aż do ery komputerów wplatając nutkę ironii.

Młodzież z ogromnym zaangażowaniem pracowała na zajęciach odkrywając swoje niebywałe talenty. Wszyscy wykorzystali swoje umiejętności taneczne włączając taniec do warsztatów. W ostatnim dniu swoje przedsięwzięcia grupy zaprezentowały rodzinom młodzieży niemieckiej. Nauczyciele jak i młodzi uczestnicy wyjazdu nawiązały nowe przyjaĄnie. Na końcu nie obyło się bez łez rozstań, do tych emocji dołączyła się pogoda czyli deszcz w dniu wyjazdu. Wszyscy powrócili do Stargardu cali, zdrowi i bardzo zadowoleni.